کارتن بسته بندی فصلی

کارتن بسته بندی فصلی

کارتن بسته بندی فصلی

کارتن بسته بندی فصلی  به تغییر طراحی بسته بندی اشاره دارد تا منعکس کننده فصل یا جشن باشد (مثلا کریسمس یا هالووین). برندها اغلب این دوره را فرصتی برای افزایش تعامل و فروش مشتری می دانند.

هنگام طراحی کارتن بسته بندی فصلی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

کارتن بسته بندی فصلی

کارتن بسته بندی فصلی

با طرح های بسته بندی خلاق باشید

کدو تنبل، ارواح، خرگوش اسم حیوان دست اموز و درخت کریسمس نمونه هایی از مواردی هستند که می توانند در طرح های بسته بندی فصلی گنجانده شوند. در این دوره، مشتریان تمایل بیشتری به خریدهای فوری بر اساس طراحی بسته بندی محصول دارند. به همین دلیل مهم است که طراحی بسته بندی فصلی شما در میان سایر موارد متمایز باشد.

به عنوان مثال کریسمس را در نظر بگیرید. شامل رنگ‌ها و نمادهای جشن (مانند سبز، قرمز، سفید، کریسمس پدر، آدم برفی، و شیرینی زنجبیلی) به عادات عاطفی مشتریان کمک می‌کند. اینها همه رنگ ها و نمادهای مرتبط با کریسمس هستند. برندهای بزرگی مانند کوکاکولا و نوتلا نمونه‌های کلیدی بسته‌بندی سنتی جشن هستند که بارها و بارها به خوبی انجام می‌شوند.

با این حال، برندهای کوچکتر در طول فصول جشن در برابر برندهای بزرگتر با نام تجاری متمایز می شوند. ممکن است ساده تر باشد که طرحی برخلاف هنجار ایجاد کنید، مانند بسته بندی های فصلی مینیمالیستی که نشان دهنده تجمل و کیفیت است و به برجسته شدن آن کمک می کند.

با تیم ما با شماره ۰۹۱۰۸۴۶۸۰۸۰ صحبت کنید

وفاداری به برند را از طریق قدرت طراحی ایجاد کنید 

طرح های کارتن بسته بندی فصلی می توانند با استفاده از رنگ ها و گرافیک ها وفاداری به برند را ایجاد کنند. آیا بسته بندی خاطرات دوران کودکی را تداعی می کند، آیا نوستالژیک است که طلسم برند برای هالووین لباس کدو تنبل بر روی بسته بندی پوشیده است، آیا لوکس را به تصویر می کشد؟

ایجاد کارتن بسته بندی فصلی با نسخه محدود راه دیگری برای ایجاد و ایجاد وفاداری به برند است. این می تواند مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه جدید را به سمت جعبه های هدیه بسته بندی فصلی شما جذب کند. همچنین راه دیگری برای ایجاد وفاداری به برند است. داشتن تعداد محدود باعث می شود بسته بندی کمیاب به نظر برسد. وقتی مشتری یکی از آنها را خریداری می کند باعث می شود ارزش بیشتری برای آن قائل شود.

علاوه بر این، در عصر حاضر، محصولات و بسته بندی ها می توانند ویروسی شوند. طراحی بسته بندی فصلی شما ممکن است به مشتریان جدید در کشف محصول شما کمک کند. این روش دیگری است که از طریق آن می توان وفاداری به برند را به دست آورد.

بازاریابی و نام تجاری برای بسته بندی محصول شما: آن را قابل تشخیص نگه دارید

 

مهم است که کارتن بسته بندی فصلی توسط مشتریان شما قابل تشخیص باشد. در این مدت ممکن است مشتریان جدیدی جذب کنید. پس از پایان دوره فصلی، مشتریان ممکن است بخواهند برند شما را دوباره پیدا کنند. آسان کردن مشتریان برای یافتن محصول شما، تجربه مشتری را افزایش می دهد.

مشتریان فعلی شما ممکن است به دنبال کارتن بسته بندی فصلی شما در قفسه های مغازه بگردند. مشتریان وفادار شما از قبل تصور و انتظاری از محصول شما دارند. هیچ تحقیقی برای بررسی مناسب بودن آن لازم نیست. اطمینان از اینکه محصول شما به راحتی در قفسه های فروشگاه قابل شناسایی است، کلیدی است. ایجاد بسته بندی فصلی که تا این حد حذف شده است، می تواند تجربه مشتری را کمرنگ کند در حالی که می تواند منجر به یافتن چیز دیگری توسط مشتریان شما شود. یافتن حد وسط بین چیزی که به اندازه کافی فصلی است و چیزی که منعکس کننده برند است، کلید موفقیت جعبه های هدیه بسته بندی فصلی شما است.

اگر فصل جشن باشد، این بسیار مهم است. مغازه ها مملو از مشتریان و محصولات است. حفظ طرح بسته بندی کریسمس بر روی برند، کلیدی برای راضی نگه داشتن مشتریان در طول فصل جشن است.

ممکن است وسوسه انگیز باشد که هنگام طراحی کارتن بسته بندی فصلی خود به دنبال چیزی کاملاً متفاوت باشید، اما این ممکن است سودمند نباشد به خصوص اگر با ارزش های اصلی برند شما مطابقت نداشته باشد.

بیش از حد انبار نکنید!

 

وجود بیش از حد می تواند منجر به کاهش حاشیه سود شود. بسته بندی فصلی فقط دارای ماندگاری کوتاهی است که در بهترین حالت از حداقل ۱ ماه تا ۳ ماه متغیر است. در پایان فصل اگر تمام بسته بندی های فصلی شما فروخته نشود، قیمت آنها کاهش می یابد. نه تنها درآمد کمتری خواهید داشت، بلکه ممکن است بر درک محصول تأثیر منفی بگذارد.

در حالی که برخی از مشتریان ممکن است با خوشحالی محصول تخفیف خورده را بدون هیچ سوالی خریداری کنند، برخی دیگر ممکن است سوال کنند و تعجب کنند که چرا تخفیف داده شده است. آیا دلیلی وجود داشت که محصول به همان اندازه فروخته نشود؟ آیا محصول تغییر کرده است – بر آن تأثیر منفی گذاشته است؟ آیا این محصول محبوب نبود؟

هزینه ها را درک کنید

 

طراحی کارتن بسته بندی فصلی می تواند به همان اندازه که می خواهید ساده یا خلاقانه باشد و این می تواند منجر به افزایش قابل توجه هزینه های شما شود. داشتن چاپ، شکل بسته بندی و مواد مختلف می تواند منجر به کاهش حاشیه سود شما شود. این می تواند منجر به هزینه های بالاتری از تحقیق و توسعه، ایجاد نمونه های اولیه و تولید محصول شود.

اگرچه جعبه های هدیه بسته بندی فصلی بزرگتر در بین رقبا متمایز است، اما باید هزینه حمل و نقل را نیز در نظر بگیرید. هنگامی که کالاهای خود را ارسال می کنید، هر چه فضای بیشتری اشغال کند، هزینه بیشتری خواهد داشت و فضای کمتری برای سایر کالاها وجود خواهد داشت. در کنار این، اگر هدف جعبه بزرگ بودن و جلب توجه باشد، برخلاف کاربردی بودن و محافظت از محصولات داخل، ممکن است اقلام آسیب ببینند.

در طول دوره جشن، بسته‌بندی کریسمس نقش بسیار زیادی در جذب مشتریان برای خرید محصول شما دارد، اگر برای طراحی بسته‌بندی خود هزینه بیشتری کنید، آیا حاشیه سود کمتری خواهید داشت یا هزینه آن به مشتریان منتقل می‌شود؟

امسال، مشتریان ممکن است با توجه به بحران هزینه زندگی فعلی به دنبال هزینه کمتری باشند، اگر قیمت محصول شما بالا باشد، مشتریان ممکن است به جای آن به دنبال جایگزین های ارزان تر و مقرون به صرفه تر باشند.

نکته کلیدی این است که هرچه بیشتر برای تحقیق، توسعه و تولید بسته بندی فصلی خود هزینه کنید، هزینه ها بیشتر می شود.

مطمئن شوید که یک استراتژی بازاریابی موثر آماده دارید

 

کارتن بسته بندی فصلی می تواند خود را ارتقا دهد، اما افزودن یک استراتژی بازاریابی می تواند به جلب توجه بیشتر به محصول شما کمک کند. آیا به عنوان یک کسب و کار بر آگاهی از برند و تجربه مشتری تمرکز می کنید؟ شما می توانید استراتژی بازاریابی خود را برای رسیدن به این اهداف تنظیم کنید.

آیا قصد دارید در کنار محصول فصلی مسابقاتی برای افزایش آگاهی و فروش برند برگزار کنید؟ یا اینفلوئنسرها را انتخاب کنید. این روش می تواند بسیار مفید باشد. اینفلوئنسرها می توانند محصول شما را از طریق جعبه گشایی ویدیوها و یوتیوب، اینستاگرام و تیک تاک تبلیغ کنند. آنها نه تنها می توانند محصول را خارج از جعبه نشان دهند، بلکه می توانند آن را بررسی کنند.

همچنین می تواند به سادگی قرار دادن محصولات شما در مکان های کلیدی در طبقه مغازه باشد که توجه مشتریان را به خود جلب کند. یا به مشتریان وفادار خود (که برای ایمیل یا خبرنامه های پستی ثبت نام کرده اند)، بینشی در مورد محدوده فصلی آینده ارائه دهید.

اطمینان حاصل کنید که کارتن بسته بندی فصلی شما قابل استفاده مجدد است 

کارتن بسته بندی

کارتن بسته بندی

در دنیای امروز، بسیار مهم است که کارتن بسته بندی فصلی سازگار با محیط زیست باشد و بتوان از آن ها استفاده مجدد/بازیافت کرد. ایجاد بسته بندی فصلی که می تواند برای اهداف دیگر استفاده مجدد شود، برای محیط زیست و برای تصویر برند شما مفید است.

به عنوان مثال، قالب های شکلات واریته. بعد از خوردن کل شکلات، می توان از قلع برای نگهداری چیزهایی مانند بسته نیمه باز بیسکویت، کیت خیاطی و ادویه استفاده کرد، کاربردهای آن بی پایان است.

به دنبال یک راه حل سفارشی بسته بندی مقوا راه راه هستید؟ امروز با تیم متخصص ما صحبت کنید

با تیم ما با شماره ۰۹۱۰۸۴۶۸۰۸۰ صحبت کنید